16 Haziran 2014 Pazartesi

Güneye Giderken - 13

Bir taraftan yürüyor, bir taraftan Beyza’yı dinliyorduk.


“Deniz’le birlikte olmaya başladığımızda ona bu kadar kapılacağımı tahmin etmiyordum. Bu yüzden başkalarıyla birlikte olmasını sorun etmeyeceğimi söyledim. O’nu sınırlamak da istemiyordum açıkçası. Ama gittikçe O’na olan tutkum arttı. Senden bahsettikçe kıskançlıktan içim içimi yiyordu. Seninle tanıştığımız gece de bunu hissetmişsindir sanırım. O geceden sonra bu konuyu defalarca Deniz’a anlatmaya çalıştım. Seninle görüşmeyi kestikten sonra, hayatında birkaç kişi daha oldu. En sonunda, O da birbirimize yeteceğimizi düşündü ve sadece benimle olmak istediğini söyledi. O anda dünyanın en mutlu insanı bendim. Uzun bir süre birlikteliğimiz devam etti. Birkaç ay öncesine kadar... Benimle çok mutlu olduğunu, ama sadece lezbiyen ilişkinin kendisine yetmediğini, hayatında başkalarının olmasının bana vereceği zararı bildiği için de ilişkiyi bitirmek istediğini söyledi. Önce buna katlanabileceğimi söyledim. Bir süre denedik de... Ama sonunda yapamayacağımı anladım. Ayrılalı iki hafta oldu. Ben de kafamı dağıtmak için toplayıp valizimi tek başıma tatile çıktım...”

Melis de Ben de Beyza’nın anlattıklarını dinlerken sessizce yürümüş, ne söyleyeceğimizi bilememiştik. Bir şeyler söylemek bana düşüyordu yine de...

“Bizimle karşılaşmış olman pek iyi olmadı o halde... Yaranı deşmiş olduk...”
“Kesinlikle hayır!” diye yanıtladı Beyza. “Bazı şeylerden kaçamazsınız. Aşabilmek için yüzleşmeniz gerekir.” 

Birkaç saniyelik sessizlikten sonra devam etti. “Aslında sizinle karşılaşmam bunun için iyi bir fırsat oldu. Melis ile sevişmeyi de bu yüzden istedim. Daha önce senin karşında Deniz ile sevişmiştim. Şimdi bunu başka biriyle yapmak, o ânı aşmamda yardımcı olacak...”
“Bir nevi çivi çiviyi söker durumu yani...” diye katıldı Melis gülümseyerek.
“Aynen öyle. Ama seni kullandığımı düşünmeni istemem. Aslında fakültedeyken de ilgimi çekiyordun. Hoşlanmıyor olsaydım, böyle bir ilişki yarardan çok zarar getirirdi şu anki ruh halime.”
“Peki benim bu tür deneyimlere ilgim olacağını nasıl düşündün?” diye sordu Melis. Haklıydı da. Beyza’nın teklifi damdan düşer gibi olmuştu.
“Dedim ya güzelim, senden hoşlanıyordum. Deniz’e çok bağlandığımı düşündüğüm zamanlarda, başka deneyimler yaşayarak bu bağlılığımı törpülemeye çalıştım. O dönemde dikkatimi çeken kadınlardan biriydin. Ben de güvendiğim ortak tanıdıklarımız üzerinden senin hakkında biraz bilgi topladım.”
“Peki neden benimle bu konuyu konuşmadın hiç?”
“Seninle doğrudan konuşamazdım çünkü yeterince tanımıyordum. Dedikodu dönmesinden çekindim tabi bir de. Ortak tanıdıklarımız da senin bu tür bir arayışının olmadığını, arada bir sadece deneyim için bu tür şeyler yaşamış olabileceğini söylediler. Ama merak etme, dedikodunu yapmadık. Zaten onlar da, ‘Melis bu tür şeyleri fazla anlatmaz’ dediler” diye gülerek bitirdi.
Beyza’nın son sözü Melis’i rahatlattı. Seks hayatının insanların diline meze olmasını istemezdi haklı olarak.Nihayet otele gelmiştik. Kızlara odaya çıkmalarını, benim de birazdan geleceğimi söyledim. Resepsiyonda duran genç adamın yanına giderek bir miktar bahşiş uzattım. “Hanımefendi bu gece misafirimiz olacak, umarım sorun etmezsiniz.”

“Yok abi, ne demek. İyi geceler.” dedi. Verdiğim bahşişin etkisiyle yüzüne ciddi bir ifade takmıştı. Yavşakça sırıtıp imâlı bir şekilde söylememişti “İyi geceler” dileğini. Teşekkür ettim. Beyza ile Melis’i seyretmek için sabırsızlanarak asansöre bindim.  

5 yorum:

 1. devami ne zaman?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. birkaç gün içinde, takipte kal ;)

   Sil
  2. ve an itibariyle ilgim çekilmeye başladı :)

   Sil
 2. ve eğlence başlar ;))

  YanıtlaSil
 3. Arada kullandigin fotolarda duygusal :) tamamen pornografik foto olsa sadece onlara takilacak kişiler var

  Gerçi ben hem hikayeyi okuyor hem disimize göre bir ceylan bulur muyum derdindeyim..
  Uzatmadan, devam...

  YanıtlaSil